Jinak tomu nebylo ani letos. Pořadatelé program značně rozšířili a na Helfštýn se jim podařilo dostat i zpěváky zvučných jmen. ¨

Program odstartoval už v pravé poledne. Na hlavním podiu se postupně představily kapely Forum, Třetí dáma, Cookies, Ginger, Pohoda5, Street 69, Spocená uklízečka či Tchoři.

V letošním roce připravili organizátoři i novinku v podobě druhého multižánrového podia, které se nacházelo na třetím nádvoří hradu. Na své si tak mohl přijít úplně každý.

„Dnes jsem si byla poslechnout několik kapel, z nichž jsem některé doposud neznala, a dost mě překvapily. Navíc prostředí hradu je pro takovou akci ideální,“ sdělila jedna z návštěvnic.

Vrcholem večera a hlavními hvězdami pak byli členové kapely Kryštof, kteří sami sebe s nadsázkou nazývají cirkusem. A přesně tak taky dokázali diváky pobavit a nadchnout.

Dav fanoušků se více než hodinu vlněl a poskakoval v rytmu známých skladeb a mezi hradbami se ozýval nejen Krajčův, ale i zpěv stovek lidí.

„Byla jsem na Kryštofech před pár dny i v Olomouci a byli stejně úžasní. Jejich koncert je vždycky show,“ řekla jedna z návštěvnic Eva Janouchová.

Atmosféru si pochvalovali i členové kapely.

„Už hodně dlouho jsme nehráli na tak malém podiu a před tak málo lidmi, ale musím říct, že i když na nás chodí tisíce lidí, mnohdy nedokážou vytvořit takovou atmosféru, jako vy tady,“ pochválil své fanoušky frontman kapely Richard Krajčo.

Diváci se poprali

S nadhledem a vtipem zvládla kapela i jeden z menších nepříjemných incidentů, který se během koncertu udál. Když se mezi diváky strhla menší potyčka, Krajčo na ni upozornil pořadatele tím, že přestal zpívat a situaci i vtipně okomentoval.

„Za ty tisíce koncertů, co jsme odehráli, se při našem vystoupení poprali jen dvakrát – před deseti lety a teď tady na Helfštýně,“ poznamenal s úsměvem zpěvák.

Kapela na Helfštýně zahrála své nejznámější, ale i novější skladby. Diváci si tak mohli notovat při písních jako, Tak nějak málo tančím, Obchodník s deštěm, Zrcadlení, Cosmoshop, Ženy a do varu je pak dostala OstravSKA balada nebo skladba DuDuDuu.

„Naživo je slyším poprvé a musím říct, že jsem nadšený. Myslím, že teď s přítelkyní budeme objíždět jejich koncerty,“ dodal šestadvacetiletý David Řehoř.

Zábava pak na Helfštýně i po vystoupení kapely Kryštof probíhala až do pozdních nočních hodin.