Přibližně před půl rokem došlo k rozkmotření bubeníka a kapelníka Radima Pařízka se zbylými členy legendární kapely Citron.

Čtveřice muzikantů kolem Václava Vlasáka tak založila kapelu Limetal, zatímco Radim Pařízek pokračuje s novým obsazením dále pod původním názvem. Minulý týden vydaly obě skupiny první „porozchodové" studiové počiny. Kdo vyhrál pomyslnou bitvu v hard rockové válce?

Hudební fanoušci obdobné situace dobře znají z dějin. Pro jeden příklad za všechny nemusíme chodit zase tak hluboko do minulosti, ani opouštět české území.

Po odchodu Davida Kollera z Lucie v roce 2005, si to Koller s bývalými kolegy Kodymem a P.B.CH aka Wanastowími Vjecmi rozdal také tváří v tvář, nebo spíš cédéčko na cédéčko. Jeho sólovka Nic není na stálo i Torpédo od wanastowek vyšly ve stejný den, a Koller tehdy těsně prohrál.

Vyprodáno!

Těsný souboj svedli v minulém týdnu také Citron a Limetal.

„Nebereme hudbu jako soutěž, ale pro novináře je to zřejmě atraktivní. Každopádně máme radost. Lepší start v IFPI jsme si nemohli přát," komentuje vydání nového alba skupina Limetal na oficiálním facebookovém profilu.

Jejich EP Pravdu ukáže čas odstartovalo na osmnáctém místě.

Vysoký fanouškovský zájem dokládá i fakt, že na konci minulého týdne bylo album v síti prodejen Bontonland vyprodáno.

Citron v čele s Radimem Pařízkem a staronovým zpěvákem Láďou Křížkem se musel spokojit s pětadvacátou příčkou pro jejich Rebelii rebelů.

Nejvýše postavenou novinku minulého týdne však neměl na svědomí nikdo jiný než hranická rocková pětice Traktor.

Čtrnácté místo pro novinku Artefuckt je vynikajícím výsledkem. Prodeje jistě nakopl velkolepý open air koncert, který kapela odehrála minulý víkend na domácí půdě.

„Krátce po vydání se již deska může pochlubit mnoha set prodanými kusy. I ohlasy máme veskrze pozitivní, takže jsme samozřejmě rádi," řekl frontman Traktoru Martin Kapek.

Inu v Hranicích zkrátka vědí, jak se dělá rock´n´roll.

David Král