Je naplánovaný na úterý 14. února v Lucerna Music Baru. Večer odstartuje ve 20 hodin dívčí hardrocková Kapriola.

Skupina si je vědoma, že právě v rodném městě baskytaristy Václava Vlasáka má velkou základnu fanoušků a proto se rozhodla jim návštěvu pražského koncertu značně ulehčit. Pro zájemce z Hranic a okolí vypraví kapela autobus.

„Zájemci o místo mohou psát na e-mail kaja.vlasakova@gmail.com. Obratem dostanou informace o odjezdech. Kapacita je omezená na padesát míst," potvrdil Václav Vlasák.

Hlas Standy Hranického

Koncertem kapela uzavře první etapu existence, během které stihla vydat singl, dvojEP a nahrávku, ve které dotočila hudbu do zpěvových základů svého zemřelého spoluhráče Standy Hranického.

Za rok a půl od založení se jí podařilo získat úctyhodný počet fanoušků a etablovat se na velkých českých festivalech.

„Těšíme se, co na novou nahrávku řeknou fanoušci a na budoucnost vůbec. My jsme s deskou hodně spokojení. Natáčela se jak ve studiu Bomb Jack Vaška Dreisetla, tak i v Los Angeles, ve studiu producenta Carmena Rizza, který produkoval alba The Who, Alanis Morissette, Jane's Addiction nebo Raye Charlese," říká baskytarista Václav Vlasák.

„Deska je hodně pestrá. Máme na ní i smyčcový kvartet nebo v jedné písničce i dudy, které natočil Jan Lstibůrek. Ti všichni se na křtu objeví s námi na pódiu. Těšíme se, že si to užijeme. A kromě toho chystáme i překvapení, které zatím nezveřejníme," dodává kytarista Jaroslav Bartoň.

Limetal s sebou do Lucerna Music Baru přiveze i hlas Standy Hranického, se kterým naživo zahraje.

„Fanoušci nám píší, že by písničku, kterou jsme po Standově smrti natočili, chtěli slyšet i naživo. Takže Standův hlas se svolením jeho rodiny budeme pouštět ze záznamu," dodává Bartoň, kterého stejně jako jeho spoluhráče Václava Vlasáka, zpěváka Fany Michalíka a kytaristu Jiřího Šperla spojuje to, že byli dlouhá léta členy a skladateli ostravského Citronu.

Sestavu doplňuje bubeník Lukáš Pavlík (Kamil Střihavka, Dymytry…).

Z Citronu dvě kapely

Ostravský Citron odehrál poslední koncert v klasické sestavě předloni v září. Od té doby existují dvě kapely.

Čtyři z pěti muzikantů pokračují pod názvem Limetal. Zpěvákem Limetalu je Fany Michalík, který s Citronem zpíval na přelomu osmdesátých a devadesátých let a poté se do kapely vrátil nastálo po smrti Standy Hranického.

Na předloňském ostravském koncertě mu Hranického děti ostatně předaly otcův mikrofon a označily ho za jeho nástupce.

Předprodej vstupenek je v síti Ticketportal a TicketLIVE.