Dopoledne se na náměstí T.G.M. konal koncert lidových muzik, přehlídka začala od 14 hodin. „Mnoho souborů má ve svém repertoáru pásma tradičních tanců, diváci ale mnohdy ani nevědí, že jde o takový a takový tanec. Jsou to klenoty našeho folkloru,“ řekl na úvod Petr Nakládal, který celou akci moderoval. Například tovačovský soubor Hatě si připravil Hanáckou besedu, která obsahuje hned jedenáct tanců.

Představily se také Vsacan ze Vsetína, Záhoran ze Všechovic, Markovička z Zábřehu či kozlovický Valášek. Slovenský folklor ožil ve vystoupení souboru Dunajec z Olomouce. Nejvzdálenějšími vystupujícími byli členové souboru Debowczanie z Polska. Lipník se pochlubil svým Maleníčkem, ve kterém je letos hodně mladých dětí, a také cimbálovou muzikou Okybača. „Máme tu zastoupenou jak klidnou a okázalou Hanou, tak temperamentní Valašsko,“ zmínil Nakládal.

Na náměstí nechyběly stánky s tradičními výrobky. „Domlouvat soubory a sestavovat program jsme začali už od ledna. Snažíme se i složení stánků přizpůsobit tak, aby bylo co nejvíc řemeslných výrobků,“ poznamenala ředitelka Střediska volného času Věra Škopová. Protože přehlídka v Lipníku není soutěžní, odnesli si všichni účinkující alespoň pamětní listy.