O tom, že má amatérská výtvarnice ve městě řadu příznivců, svědčí určitě to, že si ji nenechalo ujít na sedm desítek návštěvníků.

Enkaustice, malování horkým voskem, se Ludmila Šlosarová začala věnovat zhruba před sedmi lety, po třech letech k ní přidala olejomalbu, kterou nyní rozšířila o další netradiční tvoření.

„Chtěla jsem představit nejen enkaustiku a olejomalbu, tak jako vždycky, ale i novou techniku, takzvaný powertex. Při něm se namáčejí látky, či různé textilie a dělají se z toho postavičky, nebo různé obrázky," seznámila výtvarnice.

Nad neobvyklou technikou žasli i hosté vernisáže. „Vypadá to nádherně, jakoby to bylo z bronzu, nebo ze dřeva," obdivovala díla vytvořené powertexem jedna z návštěvnic.

Proč Ludmila Šlosarová nazvala svoji výstavu Cesta za poznáním? „Myslím si, že člověk celý život něco poznává. Postupně jde dál a dál a jednou někam každý dojdeme," řekla s úsměvem.

Příjemnou atmosféru páteční vernisáže doladili dva mladí hudebníci. Violoncellistku Blanku Prokešovou na klavír doprovodil Martin Řehák. Galerie M+M bude s výstavou Cesta za poznáním otevřena od středy do neděle v době od 13 do 17 hodin až do 10. února.