Koncerty v Divadle Stará střelnice se většinou nesou v poklidném duchu, takovém napůl sedavém napůl stojatém. Při pátečním vystoupení hrdinů české elektropopové scény to však byla jinačí káva, a kdo neskákal, či se alespoň nepohupoval do rytmu, tak zde působil jaksi nepatřičně.

Midi Lidi, kteří se na úvod koncertu tradičně představili jako jejich hudební souputníci Zrní, odehráli převážnou většinu skladeb z letošní výtečné řadovky Give Masterpiece a Chance!.

Zamrzelo sice, že na podle mého názoru dvě nejlepší nové písně Prosím kam? a Žižla se v Hranicích nedostalo, jiné fanoušky zase mohla popudit absence hitu Rád vařím, ale v přívalu takového množství energie, euforie a hlavně kvalitní muziky se všechny drobné výtky zkrátka musely vstřebat.

Frontman Petr Marek po celou dobu téměř dvouhodinového vystoupení proměňoval děsivě zarputilé grimasy v upřímné úsměvy se stejnou kadencí, s jakou střídal syntezátor za kytaru. Novinky se výtečně doplňovali se staršími hitovkami. Velký ohlas tak sklidily například šlágry Na co nesmíš zapomenout nebo Pokoj.

„Bylo to famózní. Pro mě osobně mělo všechno ještě takový speciální nádech, protože v řadách návštěvníků se jednalo v podstatě o jakousi slezinu lidí z hranického gymplu, což asi vypovídá o tom, že naše hudební choutky se ani po letech nemění. Alespoň některé," uvedla třiadvacetiletá Adéla Kalusová.

I přesto, že koncert začal přibližně o dvě hodiny později a končilo se tak až kolem půlnoci, většina přítomných vypadala, že by ještě klidně další taneční hodinu absolvovala. Všechno to totiž uteklo neuvěřitelně rychle. (kra)