Letos se celkově představí šest rockových či metalových skupin. Jedna z těch, které stojí teprve na začátku své kariéry, je bělotínská Passion of hate produkující styl gothic/metal.

„Kapela existuje zhruba dva roky a zatím největším jejím úspěchem je účast v soutěži Ostrava Music City 2011,“ upřesnil jeden z organizátorů akce Patrik Daffy Nejedlý.

Přibližně stejnou dobu na scéně funguje také heavy-metalová kapela Iron army. Na Mikulášském nářezu zahraje skladby z aktuálního debutového alba, které natočila minulý týden ve studiu Shaark v Bzenci.

Metalrockové seskupení Stormy flight navštívilo stejné studio o týden dříve. Na koncertu zahrají taktéž převážně skladby z aktuálního debutové desky, která by měla oficiálně vyjít v nebližší době.

„Kapela New Pork která vznikla až v letošním roce, tudíž může jít v uvozovkách o začátečníky, kapela je ale složená z ostřílených borců, jež působí na scéně opravdu dlouho,“ řekl Daffy Nejedlý na adresu kytaristy Petra Staňka či zpěváka Honzy Šoce a přiblížil tak další kapelu, která se na akci bude prezentovat.

Vstupenka za 80 Kč

Už dlouhou dobu působí na scéně také Death metalová skupina Grace, která hraje ve složení Petr Kučera, Roman Křenek a Patrik Daffy Nejedlý. Členové kapely v létě natočili aktuální maxi singl.

„Poslední a nejzkušenější kapelou je Psycho radio, které hraje originální směsici rocku a metalu už od roku 2005,“ sdělil Nejedlý a dodal, že příznivci tohoto žánru si jistě vzpomenou na bubeníka Pavla Fojtíka a kytaristu a zpěváka Romana Studeného.

„Všechny fanynky a fanoušky na tuto výjimečnou akci srdečně zveme. Přejeme jim, aby se bavili a odcházeli z akce maximálně spokojeni,“ konstatoval na závěr Patrik Daffy Nejedlý.

Mikulášský nářez startuje v pátek 2. prosince od půl osmé večer.

Vstupenku zakoupíte v předprodeji za osmdesát korun v prodejně mobilních telefonu Alltech v Obchodním domě Koloseum a v Městském informačním centru na Masarykově náměstí. Na místě bude vstupenka za sto korun.