„Čtveřice zkušených muzikantů i zpěváků interpretuje moravské lidovky ze Sušilova sborníku ve folkovém hávu stejně brilantně jako spirituály či folkové standardy třeba Petra, Paula and Mary,“ přiblížila olomouckou kapelu Domino jedna z protagonistek akce Blanka Prudilová z Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou.

Hradní nádvoří ovládne také čistokrevné blues v podání skupiny Alibaba z Horky nad Moravou. „Andělský folk“ pak přivezou ze Vsetína na Helfštýn Žamboši, kteří jsou jednou z nejznámějších folkových kapel na Moravě. Získali ocenění na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané, ale na svém kontě mají i Anděly za své dvě CD To se to hraje a Přituhuje.

Závěr bude patřit severočeské formaci Bob a Bobci, jež působí na hudební scéně už čtrnáct let a má ve svém středu i tři učitelky. „Hrají výhradně vlastní tvorbu, postavenou na skvělých textech Věrky Teršípové a zpěvných melodiích René „Ježka“ Kříže. Výrazné instrumentální výkony a zejména zajímavý ženský trojhlas, to vše ve spojení s mužským trojhlasem vytváří typický sound kapely,“ dodala Prudilová.

První ročník nesoutěžní přehlídky folkové muziky na Helfštýně pořádá Muzeum Komenského v Přerově ve spolupráci s Lipníkem nad Bečvou.