Složení kapel letošního již devatenáctého ročníku je speciální. Pořadatelé se při jeho tvorbě zaměřili hlavně na jeho atraktivitu pro širší spektrum posluchačů. Chtěli tak oslovit hned tři generace najednou.

„Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit vystoupení Vladimíra Mišíka, který je opravdovou legendou české hudební scény," vysvětluje organizátor Stanislav Balko.

Dodává také, že časy jednotlivých vystoupení se odvíjí hlavně od programu samotných umělců a není tedy možné všechny hlavní hvězdy uvést ve večerních hodinách.

„Je to zkrátka festival. Když jdete do divadla, taky nepřijdete v půlce představení. Doufáme tedy, že návštěvníci pochopí, když například Vladimír Mišík vystoupí už ve tři hodiny.

Vystoupení Michala Pavlíčka a zpěvačky Moniky Načevy potěší všechny příznivce alternativního rocku.

„Žánr tohoto druhu nebyl na hranických rock festech doposud obvyklý, i tímto snad rozšíříme okruh návštěvníků," popisuje Balko.

Pořadatelé dále děkují Městu Hranice a sponzorům za podporu, bez které by nemohlo být vstupné za cenu, která je menší než vstupné na samostatné koncerty jednotlivých seskupení.

Rockfest se bude v případě nepříznivého počasí konat v hranické Sokolovně. Začátek celé akce je plánován na půl druhé odpoledne.

Lucie Bradová