Crash Drums

V roce 2009 vznikl úžasný a originální nápad vytvořit skupinu mladých bubeníků působících na ZUŠ Odry, kteří budou mít chuť tvořit a spolupracovat na vlastních skladbách a moderních zvukových podkladech s použitím netradičních a pestrých zvuků, loopů a melodií napříč hudebními žánry.

Tato myšlenka se zrodila v hlavě našeho kamaráda, profesionálního bubeníka a pedagoga Romana Petříka, který se chopil invenční realizace projektu bubeníků.

Po prvních veřejných koncertech jsme se úspěšně začlenili do hudebního povědomí široké veřejnosti a stále vytvářeli nové nápady a skladby. Pozice bicích nástrojů se  v průběhu cvičení měnily, což vnímáme jako velmi příjemné zpestření a obohacení našich "hrátek" a domníváme se, že to neoceňujeme jen my, ale především publikum. Jde vidět, že se nebojíme experimentovat a rádi zkoušíme nové věci.

V květnu 2011 přišla velká výzva ve formě rekonstrukce prostor na ZŠ Pohořské v Odrách. Doslova sami, ovšem za velmi ochotné a milé podpory vedení naší ZUŠ, jsme si vytvořili špičkovou zkušebnu a příjemné místo pro inspiraci v další experimentální tvorbě.

Měli jsme touhu posunout se dále, a tak po dlouhém zařizování, smlouvání, vyjednávání, trénování a dále při spolupráci s profesionálními muzikanty, producenty a nahrávacím studiem vzniklo naše debutové album "Popojedem…" -  kombinace živých bicích nástrojů a perkusí propojené s tanečními prvky elektro hudby.

Věříme, že při poslechu naší hudby budete mít natolik silný pocit a zážitek, jaký máme my při jejím tvoření, a nenecháte si nás ujít na živých koncertech, kde se předvedou nejen naše bicí nástroje, ale i basová kytara a další moderní zvuky klávesových nástrojů.

Donatio & Band

Donatio je komorní pěvecký sbor působící při SPgŠ a SZŠ sv. Anežky České v Odrách, který v roce 2004 založila a dlouhá léta vedla Ludmila Adamcová. V repertoáru souboru se za léta jeho existence vyskytovaly duchovní skladby z oblasti jak vážné tak populární hudby.

Sbor byl také několikrát oceněn na hudebních festivalech středních pedagogických škol v Krnově a Litomyšli. Na Staré střelnici vystoupí Donatio za doprovodu kapely převážně se skladbami z repertoáru Zuzany Navarové a skupiny Nerez.

Alena Jestřebská,
ředitelka ZUŠ Odry