„Jedná se o flétnistky z Oder, které se jmenují Oderské píšťalky a vede je Alena Jestřebská,“ uvedla Martina Lukavská z teplických Aragonitových jeskyní.

Podobných akcí chystají pro své návštěvníky v jeskyních nejvíce na prázdniny. „Chystá se ještě výstava plastik. Všechny doprovodné akce probíhají v mramorové síni, která je pro podobné akce nejlepší,“ dodala Lukavská.

Tato síň je nejen velmi prostorná, ale pro podobné koncerty má i výbornou akustiku. „Navíc zde nekape žádná voda a proto je ideální i pro pořádání výstav,“ doplnila pracovnice jeskyní.

Jak ukázala sobota, tak zpříjemnění klasické prohlídky ještě nemusí automaticky znamenat i zvýšení zájmu o návštěvu jeskynního systému. „Je pravda, že dnes je například nižší návštěva než minulý týden. Při podobných akcích je to vždy pokaždé úplně jiné,“ informovala Martina Lukavská z Aragonitových jeskyní v Teplicích nad Bečvou.

Přesto se podle ohlasu návštěvníků, kteří z jeskyní vyšli ven, novinka líbila. „Mě se líbily celé jeskyně. Koncert byl příjemným zpestřením, které jsem nikde jinde neviděla,“ sdělila Andrea Kropíková.