Obrovský aplaus publika sklidil výkon mladé kontrabasistky Esperanzy Spalding a zejména bubenický „duel“ Otise Browna III a Francisco Mely.

Jako první se na podiu objevil band Cloud Nine Jana Hály a účastníky závěrečného jam sassionu rozparádilo funky Yandim Bandu se dvěma zpěvačkami – Jayou a Terezou Černochovou.

Hlavní hvězdou Československého jazzového festivalu v Přerově byl fenomenální klavírista Brad Mehldaua. Ten nejprve změnil čas svého vystoupení a nakonec úplně zakázal novinářům fotit a natáčet během hudební produkce.

Více vstřícní byli zbývající dva členové jeho tria – kontrabasista Larry Grenadier a bubeník Jeff Ballard – ti poskytovali alespoň rozhovory na chodbě u šaten.

Páteční večer uzavíral skvělý big band Bartoš Tariška Super Band – hudební těleso, vytvořené z předních českých a slovenských jazzových hudebníků. Rušno bylo i ve foyer Městského domu, kde se lidé po koncertech na hlavní scéně bavili na jam sassionu.

Vedlejší scéna Československého jazzového festivalu Jazz u piva, která je každoročně v přerovské restauraci Pivovar, ožila v pátek několika koncerty.

Na podiu se nejprve představila olomoucká kapela Blues Angels, kterou vzápětí vystřídal domácí band Mothers follow chairs. Diváky roztančily a přivedly do varu dvě známé osobnosti slovenské bluesové scény Juraj Turtev a Bonzo Radványi.