„Na premiéry dřevostických ochotníků jezdím pokaždé a vždy se mi jejich představení velice líbí. Obdivuji, že v dnešní době dokáží lidé udělat něco takového pro ostatní,“ řekla jedna z návštěvnic sobotní premiéry Jindřiška Zlámalová z Hulína.

Podle režiséra představení Františka Bednáře nabízí letošní premiéra dřevohostických ochotníků, narozdíl od premiér předchozích, poněkud suchý anglický humor, náročnější pro diváka.

„O něm jsem si myslel, že není ani vhodný pro běžného diváka," vzpomněl režisér Bednář na dobu, kdy ve svých jedenadvaceti letech viděl tuto hru v Praze poprvé.

Přesto tuto hru prosadil do programu dřevohostických ochotníků již před čtyřiatřiceti lety a nyní podruhé. Tímto představením chce František Bednář zakončit svoji dlouholetou režisérskou práci a vedení souboru předat některému z mladších herců.

S citlivou a promyšlenou režií Františka Bednáře Wildeově komedie Jak je důležité míti Filipa a talentovanými dřevohostickými ochotníky se mohou diváci setkat nejen na třech domácích představeních, ale také na jevišti ve Vlkoši, Všechovicích a jiných místech přerovského regionu.