Smutnou zprávu sdělil Přerovskému deníku jeho syn, ředitel Československého jazzového festivalu Rudolf Neuls mladší.

Vždy, když se v Přerově konal jazzový festival, sedával Rudolf Neuls starší na červené sedačce u dveří kavárny Městského domu, a to pod obrazem přerovského výtvarníka Petra Markulčeka. Bez jeho přítomnosti se neobešel ani jeden z šestadvaceti ročníků festivalu.

„Beze mě by to nemohlo být,“ řekl před rokem s nadsázkou a humorem sobě vlastním v rozhovoru pro Přerovský deník.

„Asi tu budu nejstarším účastníkem, ale to je mi jedno. Většinou to vydržím tak do dvou. Povídám si s přáteli, piji střídmě a odpoledne to pak dospím. Tak co,“ dodal šarmantní muž, který často sáhl po cigaretě.

„To je neřest, které se už asi nezbavím. A pak mám ještě jednu. Jsem hudební narkoman,“ zasmál se. Právě tato jeho neřest způsobila, že ve vysokém věku onemocněl rakovinou plic.

„Táta už byl kvůli tomu delší dobu hospitalizovaný v hranické nemocnici a zemřel na komplikace a zástavu srdce “ řekl Rudolf Neuls mladší. Podle něj si otec nepřál pohřeb, a proto bude zpopelněn.

Nestor přerovského jazzu Rudolf Neuls starší byl skvělým kontrabasistou a stál u samotného zrodu Československého jazzového festivalu.

„Hudbu miloval. Zpíval v evangelickém kostele, hrál na kontrabas i na tubu. Působil ve známých přerovských orchestrech, jako byly Krab, Přerub nebo Mistrál,“ shrnul Rudolf Neuls mladší. Jeho nejoblíbenější skladbu Georgia už mu ale zahrají na nebeském kúru.