„Pro každého umělce zvlášť výstavu pořádat nemůžeme, na to už nemáme volné termíny, tak jsme se rozhodli shromáždit jejich díla na jedné výstavě,“ řekla majitelka galerie Anna Musilová.

Na výstavě můžete vidět především malby. Vystavuje je zde Pavla Lozerthová, která podle Anny Musilová přišla s nápadem salon výtvarníků uspořádat.

„Její obrazy jsou skvělé. Ty cínie na obrazu jsou jako živé, přitom tyto kytky je velmi těžké vypěstovat,“ okomentovala jedna z návštěvnic obrazy Pavly Lozerthové.

Další obrazy zde má Jaroslav Jakubec a Jiří Chmelař, který se věnuje malování krajiny.

„Vždy maluju konkrétní místa. Tento týden dokonce pořádáme v Dřevohosticích výtvarný workshop. Sjedou se sem různí malíři z Čech i ze Slovenska a společně půjdeme do přírody malovat,“ vysvětlil Chmelař.

Jeho obrazy jsou impresionistické a právě impresionismus je pro něj směrem, který je člověku nejblíže.

Zvláštní způsob malování, kterému se říká enkaustika, představuje na výstavě Tereza Špundová.

„Na žehličku se nanesou voskové barvy, které se teplem roztečou a obtisknou na speciální enkaustický papír,“ vysvětlila Špundová. Podle ní je enkaustika spíš technikou než přímo malováním.

Poslední ženskou zástupkyní na výstavě je Jana Bednárská.

„Janička tu má velmi pěknou keramiku,“ řekla Anna Musilová, když představovala jednotlivé umělce. Na výstavě jsou ke zhlédnutí i dřevořezby tří hranických umělců – Milana Sanetříka, Vojtěcha Šimona a Josefa Musila.

Výstavu zahájil koncert dvou flétnistek, a to Kláry Ježkové a Magdalény Důjkové, které zahrály dílo Myška ze starého zeleného domu.

Obrazy a dřevořezby budou v galerii k vidění až do 4. srpna. V přední části galerii je momentálně výstava abstraktních obrazů Martiny Pěchové spolu s díly dětí z mateřské školy Šromotova pastelka.

Petra Andrýsková