Připravený program nabízel zábavu pro všechny generace od dětí až po seniory. Již dopoledne se lázeňskou kolonádou rozléhaly tóny country.

Hlavním lákadlem odpoledního programu byla přehlídka historických vozů, kterých do Teplic přijelo asi dvě stě. Jejich spanilá jízda sem vedla z drahotušského letiště, kde se majitelé automobilů pyšnili svými miláčky v dopoledních hodinách.

„V Teplicích jsme zatím jen tři dny, ale budeme tu ještě měsíc. Velmi se nám tu líbí rozlehlý park a příroda,“ řekla Renata Vrábelová, která se v lázních léčí spolu se svým manželem z Brna.

„Stihli jsme navštívit také Hranice, kde nás mile překvapilo náměstí a zaujalo nás maturitní tablo třídy 4.A hranického gymnázia,“ prozradila klientka lázní.

Na kolonádě se mezitím o hudební kulisu postarala kapela Dixieland Jazz Band z Olomouce. Jejich vystoupení přerušila v 15 hodin krátká ukázka letecké akrobacie.

Přímo nad hlavami diváků předvedl své kousky pilot letadla, které přilétlo z drahotušského letiště. Organizátoři nezapomněli ani na dětské návštěvníky. Na druhém břehu Bečvy byl k dispozici skákací hrad a nechyběli ani poníci, na kterých se zájemci mohli svézt.

„Velmi se nám tu líbí. Dětem se líbila hlavně jízda veteránů,“ prozradila Petra Staňková z Hranic, která do Teplic vyrazila na vycházku s kamarádkou a dvěma dětmi

„Letos je to již třetí ročník otevírání lázeňské kolonády. Jsme rádi, že nám krásně vyšlo počasí,“ sdělila Dáša Čočková, která má v lázních na starost kulturní akce.

„Pro příchozí jsme zajistili bohatý kulturní program, stánkový prodej a večer bude akce zakončena taneční zábavou,“ dodala Čočková.

Jak dále připomněla, teplické lázně při této příležitosti navštívili nejen lidé z Hranic, ale i například z Přerova či Valašského Meziříčí.