Letošní program, který nese motto „Od Myjavy po Zemplín“ se pořadatelé rozhodli věnovat právě kultuře našich sousedů. Akce se uskuteční v pátek dvacátého května od osmnácti hodin na náměstí T.G. Masaryka.

„V případě nepříznivého počasí se milovníci slovenského folklóru sejdou v sále Základní umělecké školy Antonína Dvořáka,“ předeslal organizátorský tým.

Návštěvníci se mohou těšit na slovenské lidové tance, zvyky a písně.

„To vše v podání dětského folklorního souboru Dunaječek, který představí regiony Myjavské Kopanice a Horehronie,“ lákají na pestrý program pořadatelé z lipnické knihovny. Soubor bude doprovázet Studentská cimbálová muzika Katky Pončíkové, která divákům zahraje písně z různých oblastí Slovenska.

Slovenský večer je součástí projektu Představujeme členské země Evropské unie, ve kterém od roku 2001 knihovna postupně představila veřejnosti nejen kulturu, tradice a památky, ale také přírodu a průmysl už patnácti evropských zemí.

Program věnovaný Slovensku bude mít pokračování i na podzim. Kromě panelové výstavy se mohou návštěvníci těšit i na přednášku o slovenských vínech a gastronomii. „Třetí částí projektu budou besedy pro studenty středních škol na téma Evropské unie,“ dodali zástupci knihovny.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku