Její autorkou je výtvarnice a hranická rodačka Karin Toopová. V čem je výstava zvláštní, to jsou nejen její exponáty, ale také pojetí.

Lidé si na cestě do centra Hranic mohou vyzkoušet posezení na vaku, který je ušit z recyklovatelného materiálu. „Jedná se o reklamní plachty, které měly skončit ve sběru, nebo které se autorům nepodařily. Já jsem se rozhodla, že je ještě jednou zužitkuji, a tak jsem z nich nechala ušít tyto pohodlné sedací vaky,“ řekla Toopová.

Výtvarnice pochází z Hranic, žije v Ostravě a před rokem se vrátila ze studií v Anglii.

„Téma recyklace mě zajímalo odjakživa a teprve teď, po návratu domů, se mi je podařilo skloubit s výtvarným uměním, které jsem studovala, i s reklamou,“ uvedla autorka výstavy.

V Hranicích u zámku sklízí její výstava velký ohlas. Dopoledne usedaly do vaků maminky s malými dětmi, kolem oběda si v nich hovělo několik pánů a odpoledne je testovaly studentky. „Ani jsem nečekala, že o ně lidé projeví tolik zájmu,“ byla příjemně překvapena autorka.

„Plánuji, že pokud nebude pršet, setrvám u hranického zámku minimálně do středy,“ dodala s tím, že stejným způsobem hodlá uspořádat pouliční výstavu také v dalších městech.

Kateřina Kapková