středa 21. května v 18 hodin

SWINGOVÁ TANČÍRNA aneb Swingové taneční

Tanečníci skupiny Oldies seznámí zájemce se základy swingových tanců Charleston, Shag, Balboa a Lindy Hop. První polovina zkoušky patří výuce, druhá využití probírané látky.

pátek 23. května ve 20 hodin

koncert skupin O.K.NO a CIMENT

Jako host hranické kapely O.KNo vystoupí v Zámeckém klubu valašská skupina Ciment. Ta ve své tvorbě spojuje hard-rockové prvky s prvky valašského folklóru. V roce 1992 nahrál Ciment desku s názvem „Na srazu intelektuálů v Poteči, nikomu néni do řeči“ a o rok později vystoupil v Ostravě po boku britských Jethro Tull. Vloni pak vydal novou desku s názvem „Vzývali Satana ogaři z Kychové, když měli na poli všechno už hotové“. Vstupné 70 korun.

sobota 24. května ve 20 hodin

koncert skupiny THE ŠŮTRS

s křestem nového alba Jedou vlaky Hranická kapela

The Šůtrs hraje hudbu, jejíž původ je především v jazzu a blues, ale také v tramp-folku a swingu. Účastní se velkých festivalů, jako jsou Porta, Zahrada, Mohelnický dostavník či Bruntálské indiánské léto, na nichž sklidila nemálo úspěchů a ocenění jak za autorské, tak instrumentální výkony.

Účinkovala také v Českém rozhlase Olomouc a v brněnském Rádiu Proglas. Aranžmá písní a texty si kapela vytváří sama nebo s pomocí známých textařů. Letošní rok kapela zahájila v pořadí již třetím vítězstvím oblastního kola regionální soutěže Trampské Porty v Bludově u Šumperku.

Získala tak postup do finále národního kola Trampské Porty v Řevnici u Prahy, kde se bude snažit své prvenství obhájit a získat tak postup do mezinárodního kola Porty v Ústí nad Labem.

Tam kapela soutěžila i v roce 2006 a získala ocenění ,,Trampská písnička roku 2006“ se skladbou Jedou vlaky od Slávka Žaluda. Vstupné 50 korun.