První ze série jedenácti snímků, jejichž jméno je nesmazatelně zapsáno v dějinách světové kinematografie, bude v Hranicích promítnut už dnes v pátek 7. březnav 18.30 hodin.

Úvod bude patřit historickému snímku o dobyvatelské výpravě do bájného El Dorada Aquirre, hněv Boží.

A na jaké další filmy se letos můžete těšit?

Roy Andersson natočil po Písních z druhého patra další zvláštní film Ty, který žiješ. Nový svět Terrence Malicka nadchne nádhernými scenériemi, krásnou Indiánkou a meditativní polohou.

Drama Želvy mohou létat vás zase vrátí do kruté reality dnešního světa. Polský snímek Náměstí spasitele se pro své vysoké kvality vyšvihl z přehlídky Střední Evropa až do Projektu 100.

Starou gardu budou reprezentovat Nenápadný půvab buržoazie společně s Andaluským psem, Kabinet doktora Caligariho, Obrazy starého světa, Zabriskie Point a Svatá hora - tedy režiséři Buñuel, Wiene, Hanák, Antonioni a Jodorowsky.

Snímky Projektu 100 budou v Hranicích promítány až do 9. května vždy v pátek od 18.30 hodin.

Tento projekt, který se již v Přerově v průběhu tohoto týdne představil filmem Ty, který žiješ, bude pokračovat druhý den v dubnu a poté 7. května snímky Želvy mohou létat a Náměstí spasitele.

Vstupné na jednotlivá představení je 60 korun. Více informací o snímcích naleznete na internetové adrese www.projekt100.cz.

(red)