Spolupráce s Milošem DODO Doležalem přináší samozřejmě i spoustu výhod. „Je to tak. Nejen, že nám doporučil jednoho textaře, ale v podstatě mu na jeho koncertech děláme předskokany. Teď akorát absolvujeme koncertní šňůru, která má právě pokračování i v Hranicích. Za sebou máme už osm koncertů a před námi je jich ještě pět včetně toho hranického. Díky tomu, že jezdíme s Milošem, tak i návštěvnost našich koncertů je velmi dobrá,“ říká k zajímavé spolupráce Roman Studený.

Skupina ale nevystupuje jen ve chvílích, kdy propaguje nové CD.

„Je to pravda. Snažíme se koncertovat po celý rok. Naším cílem je přibližně čtyřicet koncertů za rok a plus návštěva některých festivalů. Letos se nám konečně podařilo dostat na velký festival a to Master of Rock ve Zlíně,“ vysvětluje ke svým vystoupením Roman Studený.

Skupina Psycho Radio to není jen její frontman, ale i další členové.

„Naše skupina čítá tři členy. Na bubny hraje Pavel Fojtík, na baskytaru Stanislav Hlobálek a kytaru a zpěv mám na starosti já. I když s tím zpěvem už je to také jinak, protože oproti první desce na této už zpíváme všichni,“ představuje jednotlivé členy Roman Studený.

Už jen dát dohromady metalovou skupinu nemůže být v Hranicích až tak jednoduché. Roman Studený a skupina Psycho Radio

„Tak my jsme vznikali poměrně zajímavě. Já jsem původně hrál v jiné hranické kapele, ale po odjezdu jednoho našeho člena do zahraničí jsme se rozpadli. Ale já samozřejmě chtěl hrát dál a proto jsem oslovil oba současné členy a začali jsme nějakým způsobem hrát a skládat,“ přibližuje vznik skupiny Roman Studený.

A když už máte novou skupinu, chce to samozřejmě také vymyslet název, který bude pro fanoušky dobře zapamatovatelný..

„Pokud jde o název, tak jsem moc rád za Psycho Radio. Původně totiž ten název měl být anglicky a to si myslím, že by přesně nevystihovalo ten náš hudební záběr,“ vysvětluje k názvu skupiny Roman Studený. Skupina Psycho Radio se ale nezabývá jen koncerty. K zajímavé spolupráci došlo letos v létě.

„Ano je to tak. V létě jsme nahráli hymnu pro fotbalový klub Horní Újezd. Je to moje rodná víska a já jsem tam dříve i aktivně hrával. I teď je tam fotbal i celé zázemí na dobré úrovni a tak jsme se chtěli takovým menším způsobem také zapojit,“ poznamenává s úsměvem Roman Studený. Koho povídání Romana Studeného zaujalo, tak může navštívit křest nového CD skupiny spojený s koncertem.

„Kdo chce může v sobotu večer přijít do Klubu Olympie. Akce začíná v osm hodin, my přijdeme na řadu přibližně v deset hodin večer,“ uzavírá své povídání pozvánkou člen skupiny Psycho Radio Roman Studený. (zem)