„Máme úplně plno, je tu sto padesát lidí. Vyprodáno," řekl dramaturg Městského kulturního zařízení Martin Kapek.

Při výkonu Roberta Křesťana a jeho kapely Druhá tráva se nebylo čemu divit, že právě tento zážitek si návštěvníci nenechali ujít.

Nevídaný muzikantský um doplněný o charizmatický projev hlavní hvězdy zkrátka musel bavit.

Ačkoliv Druhá tráva letos slaví již pětadvacáté narozeniny a ani sám Robert Křesťan již není nejmladší ročník, přesto se na jeho koncertě v Hranicích sešlo rozmanité publikum všech věkových kategorií.

„Podle mě skvělý výkon. I když tenhle žánr normálně moc neposlouchám, v provedení Křesťana to zkrátka musí bavit asi každého. Kapele to skvěle šlapalo, jsou to skvělí hudebníci," zhodnotil jeden ze zástupců mladší generace, jednadvacetiletý Petr K. Z reakcí přítomných fanoušků bylo po celou dobu koncertu cítit velké nadšení.

Během večera kladli hudebníci důraz především na skladby z Křesťanových posledních studiových alb Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové.

Pochopitelně však nezapomněli ani na starší Křesťanovy písně. Sám zpěvák mnohokrát v průběhu večera obohatil nástrojové obsazení o svou pověstnou mandolínu.

Robert Křesťan je český zpěvák, mandolinista, textař, překladatel a skladatel. V roce 1991 založil se svým spoluhráčem a kamarádem Lubošem Malinou skupinu Druhá Tráva. Tvorba kapely bývá řazena do žánrové škatulky Bluegrass.

David Král