Dominantou výstavy byl ale jednoznačně betlém ze slámy v nadživotní velikosti. Ten po skončení výstavy bude v adventním a vánočním čase zkrášlovat zdejší park.

Výstavu zde tradičné pořádá zdejší Občanské sdružení za uchování a rozvoj místních tradic. Každoročně se sdružení snaží přijít s novým nápadem, aby se expozice neokoukala a návštěvníci zde mohli spatřit nové aranžmá. Se svými výrobky přispěly i ženy právě z pořádajícího sdružení. Letos se návštěvníci výstavy přenesli na starodávnou tržnici.

„Pořád vymýšlíme něco nového. Naší letošní hlavní náplní jsou řemeslníci, chtěli jsme lidem přiblížit dávno zapomenutá řemesla,“ řekla Irena Odložilíková z pořádajícího občanského sdružení. Návštěvníci tak mohli nahlédnout do tajů výroby svíček, drátkování, ozdob ze slámy a proutí, paličkování i tkaní.

Dvoudenní vánoční výstava v Rouském se každoročně těší velkému zájmu a nenechá si ji ujít více než tisícovka lidí z širokého okolí.Letošní skvělou atmosféru podtrhlo i hudební vystoupení mladých pěvců ze Scholy Kelč. „Je to tu moc pěkné, domů jsme si koupili tu medovou svíčku, krásně voní,“ svěřil se sedmiletý Filip, který výstavu navštívil s maminkou.

Návštěvníci mohli opět zavítat i do zimní restaurace, kde si mohli pochutnat na pravém rouseckém svařáku, k mání byly i zákusky, koláčky, bramboráky či ovocné čaje.