Hlavní postavy ztvárnila partnerská dvojice Stanislav Remunda a Iva Janžurová, po jejichž boku vystoupila v roli režisérky i jejich dcera Sabina Remundová.

Iva Janžurová, legenda českého filmu a divadla, se na přerovská divadelní prkna vrátila po mnohaleté přestávce.

ROZHOVOR

Jak se vám po tolika letech vystupovalo v přerovském Městském domě?

Výborně. Kdy jsem zde byla naposledy, to už si v záplavě svých vystoupení ani nevzpomínám. Nicméně na kulturní sál Městského domu nejde hned tak zapomenout. Vybavuji si, že mě nadchl hned poprvé, když jsem tu hrála. Přerov může být pyšný, že má tak krásné kulturní zařízení.

Vystupovalo se nám tu skvěle, publikum i akustika byly výborné. Přiznám se však, že zrovna trochu zápolím s nachlazením.

Na vaší nemoci se mohlo podepsat současné chladné počasí. Jaké roční období máte vůbec nejradši?

Právě že podzim. Ten mám moc ráda. Letos jsem ale na jeho průběh trochu nazlobená. Vadí mi, že se tak brzy ochladilo a k tomu se přidaly i časté dešťové přeháňky.

Těšila jsem se na babí léto, které je na podzimu úplně nejhezčí. Jsem však optimistka. Pořád tvrdím, že babí léto ještě přijde.

S podzimem, ale tentokrát tím životním, se potýká i vaše divadelní postava Magnolie. Jak jste se sžila s touto rolí?

Tu hru jsme si s rodinou napsali sami a pečlivě jsme si hlídali, aby v ní byly věci, které bychom hráli rádi. S vžíváním do role Magnolie jsem neměla žádné velké problémy. I když při nácviku, jsem zjistila, že je to dost těžká hra.

Chtěli jsme, aby šlo o komedii. Nakonec jsme ale zjistili, že to není zrovna jednoduchá věc, aby se u toho lidé bavili. V této hře se pořád hledáme, ale myslím, si, že už se s pomocí diváků dostává na zábavnou úroveň.

Vašeho muže postihla loni mozková příhoda, ale na jevišti podává skvělé výkony. Čím to je?

K té události došlo loni v říjnu a já jsem ho hned za čtrnáct dní vyhnala na jeviště. Všichni lékaři dávali od toho ruce pryč. Mysleli si, že jsem hyena. Byla jsem ale přesvědčena, že je to správné a mému muži to prospěje. Myslím si, že i on je spokojený.

Máte k Přerovu nějaký bližší vztah?

Celý tento kraj mi přirostl k srdci. Svou kariéru jsem odstartovala na recitační soutěži v Prostějově, kde jsem také vyhrála. Ve stejném roce jsem pak dělala zkoušky na DAMU.

Toužila jste se stát herečkou už od mládí?

Původně jsem měla být asi učitelkou, stejně jako moji rodiče. Sama ale nevím, čím bych byla, kdybych se nestala herečkou. Mám ráda ruční práce, ale jestli by mě bavilo být celý život švadlenou, to skutečně nevím.