Jako první se představili Frýdko místečtí Bad Joker´s Cream, kteří předvedli svůj hard/glam rockový set, za který se mladá kapela rozhodně nemusí stydět. Právě nyní usilovně pracují na svém debutovém albu, takže brzy již skupině nebude nic bránit pokusit se dostat do širšího povědomí.

Poté už byl čas na alespoň prozatím věhlasnější uskupení. Zvučení Salamandry se však docela protáhlo, a trochu tak večeru ubralo na nastoleném tempu. Publikum ale pauza neotrávila, řada návštěvníků ji alespoň využila k občerstvení se či provětrání se před klubem.

Bohužel časová prodleva nebyla jedinou kaňkou na jinak vydařeném večeru. Zpěvák Salamandry totiž přijel znatelně nachlazen. „Tak jak to jde? Máte se dobře? Já moc ne, je mi mizerně. Přepadla mě nějaká chřipka nebo co, tak doufám, že to dneska nějak zvládnu," řekl hned na úvod Ivan Borovský. I přes zjevný handicap se však s náročnými pěveckými party popasoval se ctí.

„Já myslím, že dneska paráda. Pro fanoušky tvrdého žánru tady v Hranicích povinnost, Salamandra je česká špička, není o čem debatovat," prohlásil rezolutně dvaačtyřicetiletý příznivec metalu z Hranic.

Salamandra má na svém kontě šest řadových alb a pravidelně vystupuje na velkých hudebních festivalech a koncertech po boku nejslavnějších světových rockových kapel. Jedním z nemalých úspěchů bylo například předskakování slovutným Iron Maiden v pražském Edenu v roce 2008. (kra)