Při vstupu na čtvrteční vernisáž čekal na návštěvníky kvartet čtyř mladých absolventek základní umělecké školy, které podkreslovaly prohlídku známými melodiemi na příčné flétny.

Olomoucký malíř v úvodním slovu přivítal pana starostu, hranické výtvarníky Radovana Langera, Jaroslava Jakubce i dalšího olomouckého malíře Zdeňka Vacka. „Mám z této velké výstavy opravdu radost. Vystavuji zde asi 33 obrazů. Lidé vědí, že se zabývám podobiznami. Je tu nádherné světlo. Mám z toho opravdu velkou radost," uvedl Miroslav Šnajdr starší.

Poté výstavu oficiálně zahájila ředitelka Městských kulturních zařízení Naďa Jandová.

„Máme zde pro vás překvapení. V horním patře je nainstalovaná televize, kde můžete vidět krátký medailonek o autorovi," zmínila se ve své řeči ředitelka, která dále poděkovala kolegům, kteří jí pomáhali a kvartetu slečen hrajících na příčné flétny. Těm po zahájení poděkoval i autor obrazů osobně a daroval jim jako projev sympatie kytku.

„Mám Griegovu hudbu moc rád, to mě holky potěšily, že tak hezky hrály," usmíval se malíř, který v Hranicích vystavuje například podobizny operní pěvkyně Magdaleny Kožené nebo herečky Fionny Apple.

„Snažím se, abych ty obličeje nedeformoval," pověděl s nadsázkou umělec.

„Magdalena Kožená je muzikantka, která pro Českou republiku dělá velké věci. Je to krásná paní. Na herečce Apple mě zaujaly nádherné oči. Okouzlil mě její zjev," vyjádřil se Miroslav Šnajdr starší, který ve svých obrazech vzdává hold ženství a jeho kráse.

Samotní návštěvníci byli mile překvapení nejen obrazy, ale i hudebním doprovodem. „Výstava se nám líbí. Přišly jsme se podívat, protože máme rády výtvarné umění. V Synagoze je to pěkné a hudba se tu hezky nese. Je tu výborná akustika. A nahoře je opravdu ideální osvětlení, jak už uvedl autor," pověděly dvě návštěvnice Jitka Nováková a Helena Krausová.

Zájemci mají možnost prohlédnout si tvorbu Miroslava Šnajdra staršího v hranické Synagoze až do 10. května.