Do sokolovny v Hranicích dorazilo celkem devět dětských domovů z Olomouckého a Severomoravského kraje. „Původně mělo dojet domovů dvanáct, ale volali, že jsou nemocní," pověděla hlavní organizátorka Liběna Hrešková.

Masky řádily, tatínkové i maminky tančili se ratolestmi. Stejně jako Adéla Macháňová se svými dvěma dětmi. „Jsme tu letos už podruhé. Moc se nám tady líbí. Pořadatelky si daly záležet a mají to tu pěkně udělané," pověděla tancující maminka. Také malé princezně Lucii se karneval líbil. „Baví mě tady tancování a masky. Na maškarák mě vystrojila moje sestra Lenička," řekla stydlivě.

Na návštěvníky čekal bohatý program. Vystoupení dvou kulturistů, hry či volba Miss merenda a Miss porota. „Také tu máme dvě překvapení ve formě velkého plyšového králíka, který si zatančí s maskami a mimo to dorazí i Maxim Turbulenc," usmívala se potutelně Liběna Hrešková.

Po čtvrté hodině doopravdy dorazila skupina. Lépe řečeno tři dobrovolnice originálně převlečené za známou kapelu si spolu s maskami zatancovaly ptačí tanec a zazpívaly písničku Jede, jede mašinka. Dětem zářily oči radostí a šlo poznat, že se baví. Dopomohl k tomu i DJ Milan, který to s dětmi opravdu umí. Vytvořil tu správnou atmosféru a nejmenší na něj bezprostředně reagovali, odpovídali, křičeli a tančili.

Merenda se konala již po osmé. S nápadem udělat maškarní ples pro děti z domovů přišla Liběna Hrešková spolu s dalšími pěti ženami z Rouského. Nyní jich je ve spolku osm. „Naším cílem je bořit předsudky. Chceme sjednotit dětské domovy s širokou veřejností. Letos jsme bohužel měli méně sponzorů než loni, ale naštěstí nás dotuje Olomoucký kraj," uvedla Liběna Hrešková. Pořadatelky zařídily pro všechny malý dárek – plyšáka, ceny pro vítězné masky, občerstvení a zajistily Dje i zábavu.

Že merenda má úspěch potvrzuje i příběh dvou manželů, kteří si přišli dát kávu do sokolovny. „Minulý rok se nám stalo, že šel náhodou kolem manželský pár, zašli se podívat dovnitř, oblíbili si jedno dítě a poté mi volali, že by si ho rádi adoptovali. To je potom nádherný pocit, protože víte, že to, co děláte má nějaký smysl," zakončila s úsměvem Liběna Hrešková.