„Bývaly doby, kdy se v souboru setkaly i tři generace rodin. Dnes soubor tvoří převážně děti ve věku od 4 do 15 let. Jsou to samé dívky, protože chlapci se tancovat stydí a mají dnes jiné zájmy. Součástí souboru je i dětská cimbálová muzika Základní umělecké školy A. Dvořáka,“ uvedla vedoucí Maleníčku Květoslava Kohoutková.

Podle ní hlavním iniciátorem vzniku souboru byl učitel Oldřich Olša. „Před pětadvaceti lety mě oslovil s myšlenkou založit zde folklorní soubor. A já mu za to moc děkuju.

Ještě teď si živě vzpomínám na naše první vystoupení. Tenkrát devítiletá děvčátka tančila jednoduché záhorské tanečky a dnes jsou tyto dívky už maminkami.

Některé z nich přišly na oslavu výročí vzniku souboru, aby zavzpomínaly na své působení v Maleníčku,“ doplnila Kohoutková. Maleníček během roku absolvuje desítky vystoupení nejen doma v Lipníku nad Bečvou, ale i na různých přehlídkách hanáckých souborů.

Maleníček se schází ke zkouškám dvakrát týdně a v současné době už cvičí na Vánoce. „Vystupujeme každoročně u příležitosti rozsvěcování vánočního stromku a na vánočním jarmarku. Na první svátek vánoční každoročně zajišťujeme živý betlém na náměstí v Lipníku,“ upřesnila Kohoutková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika