„Jsou to kvalitní, dnes už vlastně profesionální divadelní soubory s vlastním autorským přístupem. Známe se s nimi z přehlídek a víme, že mají co ukázat. Všechna představení jsme již viděli a za jejich kvalitu všem divákům ručím,“ sdělil Ivo Macháček, člen souboru Štěk & spol.

V plánu jsou prozatím dva kulturní večery. První z nich proběhne ve čtvrtek 21. října od 19 hodin, kdy ve Vlasákově divadle zahraje Tramtárie Olomouc komedii I na Batmana padne občas smutek, která originálním způsobem pracuje s projekcí na jevišti. S druhou inscenací se představí ve čtvrtek 11. listopadu zlínská Malá scéna.

„Pokud lidé budou mít zájem a budou chodit, máme předjednán termín 3. prosince se SemTamFórem ze Slavičína. Tato hostující představení budeme samozřejmě prokládat reprízami vlastních inscenací, ať už sci-fi hrou Růže pro Algernon nebo komedií Klíče na neděli,“ podotkl Macháček. Vstupenky budou v prodeji na místě, levněji ale vyjdou v předprodeji vždy dva týdny předem v restauraci Stará střelnice. (jr)