K vidění byly nejrůznější scénky ze školního prostředí, nechyběly ani tance, zpěv nebo parodie na známé televizní seriály Dr. House a Útěk z vězení.

Ten se v podání studentů gymnázia přejmenoval na Útěk z gympla a u diváků sklidil velký obdiv. „Hranické gymnázium je jediná škola v širokém okolí, která představení pro veřejnost již řadu let organizuje. Obdivuhodné je také to, že si to studenti připravují dobrovolně ve svém volném čase,“ sdělil jeden z diváků Leoš Vrána, který v dřívějších letech sám v programu vystupoval.

„Časově je to samozřejmě náročné. To mi ale nevadí, hlavně když se koncert povede,“ řekla Taťána Jonasová, která má organizaci akce každoročně na starost. V letošním pásmu scének se také objevila řada parodií učitelů a jejich kritika.

„V poslední době se kromě pobavení objevuje i „nadřazený“ postoj kantorů vůči žákům, takže je to na zamyšlení,“ komentoval to jeden z učitelů gymnázia Jiří Horký.

Svým zpěvem publikum okouzlila také Markéta Šubová, která na škole studuje již třetí rok. S kapelou zazpívala hned několik písní a vysloužila si velký potlesk. Není divu, vždyť se také dostala mezi nejlepších 15 zpěváků v soutěži X Factor.

„Jestli zpívám před televizními kamerami, nebo tady v kině, vůbec nerozlišuju. Vždy se snažím zpívat co nejlépe,“ řekla Markéta. Program trval přibližně dvě hodiny a domů všichni odcházeli skvěle pobavení. Slogan akce „smích nemusíte hledat, on si vás najde sám“ byl pravdivý.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Jan Rotrekl