„Chtěli bychom všechny pozvat na vystoupení talentovaných muzikantů z Hranicka a okolí. Tři koncerty, vlastní tvorba i známé hity. To vše za skvělé atmosféry v krásném prostředí parku," láká na událost organizátor a účinkující Víťa Vrbka.

Právě mladý písničkář před dvěma lety s tímto originálním nápadem přišel. „Myslím, že po rekonstrukci se z parku stalo opravdu půvabné místo, a že nějaké kulturní či sportovní akce se sem zkrátka hodí. Krom toho altánek k nějakému menšímu akustickému hraní přímo vybízí," objasnil Víťa.

Nadaný hranický hudebník, který svými texty a líbivými melodiemi dokáže k poslechu strhnout široké publikum, představí především vlastní tvorbu. Hlavními zbraněmi jeho vystoupení budou jako vždy netradiční doprovod na kytaru a autentické hudební výpovědi z vlastního života.

Na programu Altánku Hranice letos nesmí chybět ani duo Veronika Vališová a Magda Macháčková. „Dva hlasy, které jsou úplně jiné, a právě proto k sobě dokonale pasují. Hosté se mohou v jejich provedení těšit na neobyčejně pojaté covery známých písní i vlastní tvorbu Veroniky Vališové," přibližuje vystoupení dua Víťa Vrbka.

Svou veřejnou premiéru si poté odbyde kapela Království. Čtveřice muzikantů, nacházející inspiraci v indie kytarovkách počátku nového tisíciletí, britpopu či synthpopu, odehraje speciální akustický set. Většina přítomných tak bude mít vůbec poprvé možnost seznámit se s autorskou tvorbou této ambiciózní skupiny.

Pro všechny hosty bude během akce připraveno bohaté občerstvení. „Podařilo se nám domluvit barely s kyselkou, bude připraven stánek s občerstvením a palačinkami. Pochopitelně se také snažíme sehnat co nejlepší zvukové vybavení, aby mělo vše takovou úroveň, jakou bychom si přáli," prozradil Víťa Vrbka.

Autor: David Král