Olympic, Traktor a Mandrage byly hlavními lákadly akce, která se zabydlela v areálu pivovaru

Celé odpoledne zahájili slavnostně na Grand stage úspěšní přerovští hokejisté společně s ředitelem pivovaru a primátorem města. Nechyběla ani sládková Nataša Rousková, která na podiu představila nový jarní ležák. Podle ní je výjimečný i tím, že se do výběru jeho názvu mohou zapojit i návštěvníci Zubrfestu.

„Když jsem vymýšlela recepturu na jarní ležák, chtěla jsem konzumentům ukázat takový ten typický český ležák. Zaměřila jsem se tedy na plnost, barvu a chmel.

Přidali jsme speciální slad, a ten dodává pivu kulatou plnost a krásnou jantarovou barvu s medovými odstíny," prozradila sládková.

Název pro nový ležák mohli vybírat sami návštěvníci – lidé odevzdávali hlasovací lístky ve velkém a oceněno bylo pět nejlepších návrhů, jejichž autoři si domů odnesli karton plechovek s pivem.

O velkolepý hudební start Zubrfestu se postarala legenda českého rocku – skupina Olympic. Ta oprášila své starší a posluchačsky vděčné skladby, ale představila i novinky z posledních alb. Zpěvák Petr Janda se svěřil, že má za sebou perný týden na tenisových kurtech v Přerově.

Na podiu to ale nebylo nijak poznat, a přestože kapela brzy oslaví neuvěřitelných pětapadesát let své existence, předvedla se ve skvělé formě. Na své si přišli i fanoušci zpěvačky Petry Janů, a kdo si chtěl užít tu pravou rockovou atmosféru, zamířil na koncert kapely Traktor.

Nezahálela ani vedlejší scéna. Free stage naservírovala porci tvrdší muziky, od rocku až po punk. Návštěvníci si mohli poslechnout kapely The Smile, ale také Hannibal Lecter nebo undergroundovou Starou dobrou ruční práci.

„Přišel jsem si poslechnout Metallicu revival. Trochu mě ale mrzí, že Olympic, který si určitě zaslouží, aby Zubrfest uzavíral, celou akci zahajoval," zhodnotil jeden z návštěvníků Jaroslav Janků z Přerova. Ten by prý také uvítal více stánků pro dámy s lehkým ovocným pivem. „Za mě je všechno v pohodě. Přišla jsem na Olympic a jsem absolutně spokojená," doplnila Květa K. z Přerova.

Stříbrné kostýmy, svižná a energická muzika skupiny, jejíž texty už znají posluchači nazpaměť. O závěr Zubrfestu se postarala oblíbená kapela Mandrage, se kterou si její nejznámější hity jako Šrouby a matice, Hledá se žena nebo Františkovy lázně, notovali snad všichni přítomní. Úspěšný Zubrfest ukončil slavnostní ohňostroj.