„Důvod tohoto turné je prostý. Chtěli jsme hrát a nestagnovat. Před rokem jsme vystupovali s Mirem Šmajdou, letos je to čistě o Traktoru. Chtěli jsme se podívat pravdě do očí a zjistit, kolik lidí na nás přijde nejen na Moravě, ale i v českých městech," řekl frontman kapely Martin Kapek.

První koncerty z celkem čtrnácti zastávek už mají členové Traktoru za sebou. V pátek 24. října hráli v Litvínově, o den později zase ve Frýdku-Místku.

Epicentrum fanouškovské základny tohoto seskupení se nachází na Hranicku, ovšem kapela vzbuzuje slušný ohlas i v jiných částech republiky. Například v Litvínově si ji přišlo poslechnout 150 lidí, ve Frýdku dokonce přes tři stovky platících zájemců.

„Ty přejezdy jsou samozřejmě náročné, ale nijak zvlášť to neřešíme. Je to o zvyku. Jsou i starší hudebníci, kteří absolvují podobně dlouhé cesty. Jeden kolega z kapely správně podotýká, abychom byli rádi, že je republika tak malá. Ve Spojených státech to mají komplikovanější," uznal lídr Traktoru.

„Sportovci také přejíždějí z jednoho místa na druhé a musí podat stoprocentní výkon. I když my ještě musíme skloubit turné se zaměstnáním," dodal Martin Kapek.

Kapela z Hranic odehraje v průběhu jednoho koncertu osmnáct až dvaadvacet skladeb, které fanoušci znají třeba z rockových rádií.

„Chceme, aby si lidi zvykli i na skladby z nové desky. Turné se jmenuje Defenestrace, což je název jedné písně z nového alba. Nese v sobě politickou ironii a obecně se těší velké oblibě," zakončil Martin Kapek.