Už při příjezdu do obce je na první pohled jasné, že se zde něco děje. Vedle místní Sokolovny a dětského hřiště vyrostlo stanové městečko, ve kterém mnozí z návštěvníků osmnáctého ročníku festivalu strávili celý víkend. Trampskou atmosféru dokreslují samotní lidé, z nichž málokomu zkazil náladu ranní déšť.

V pečlivě připraveném sportovním areálu, kde nechybí například rozvěšené zelené maskovací sítě, potkávám hned zpočátku jednoho z pořadatelů. Ptám se tedy, v čem soutěž hudebníků spočívá. „Celá akce začala už v pátek, soutěžit ale začínáme v sobotu dopoledne. Odborná porota hodnotí jednotlivá vystoupení. Ty nejlepší kapely postupují do finále, kde už jsou kritéria porotců o poznání přísnější,“ sdělil Milan Bezděk.

A tak zatímco uvnitř Sokolovny bojují o přízeň publika členové jediné slovenské skupiny Charlieho neštěstí, zvenčí se taktéž ozývá hudba, a to hned z několika koutů najednou. Ve Skaličce se každoročně začátkem září sejdou lidé, kteří se jindy během roku nevidí, ale zde mají možnost popovídat si a strávit spolu příjemný víkend. Organizátoři už teď přemýšlejí, čím obohatí ten příští, devatenáctý ročník trampského festivalu.