V souvislosti s třetím „Salonem výtvarníků" se lidem představilo pět malířů, autoři enkaustických či keramických výrobků, dřevořezeb, plastik nebo uměleckých fotografií.

Právě ty pořídil teprve sedmiletý Kryštof Vaněk z Holešova, který mezi návštěvníky vzbuzoval možná největší pozornost. Svou výstavou zaujal i odborníky v Irsku a nejednou si jej do studia pozvaly také české televizní stanice.

„Dá se říct, že s mnoha přítomnými malíři nebo jinými umělci spolupracujeme už hodně dlouhou dobu. Třeba Vítězslava Moravcová už tady dříve měla samostatnou výstavu. Přestože je to ženská, je také vynikající řezbářkou. I s Vojtěchem Šimonem nebo s Pavlou Losertovou jsme dlouhodobě v kontaktu," vyjmenovala některé z umělců galeristka Anna Musilová.

I široká veřejnost realizaci společné výstavy kvitovala s povděkem. „Je tady hodně krásných výrobků, od každého autora se mi líbí něco. Třeba tohle má hloubku a myšlenku. Je vidět, že autor dokáže toho dřeva celkově využít," poznamenal k pracím hustopečského dřevořezbáře Josefa Urbana pan Milan.

„V technikách dalších autorů se sice úplně nevyznám, ale ta jejich díla se mi líbí. Všechno je nějakým způsobem zajímavé," dodal David Doubravský, který výstavu obohatil i o několik svých obrazů.

„Vystavuji tady poprvé, malování se ale jinak věnuji hodně dlouho," doplnil malíř. Salon výtvarníků tak navázal na probíhající výstavu výtvarníků z Frýdku-Místku a polské skupiny fotografů s názvem Indygo. Obě expozice budou k vidění do 31. srpna.