Koncert populární dvojice s folkovými písničkami v repertoáru zahájil hned dvě celovíkendové akce. Den srdce a Dny evropského dědictví.

„Nikdy nezapomenu, jak jsme s Hankou dostali první, a zároveň poslední sponzorský dar,“ uvedl písničku s názvem Ideál Petr Ulrych. Pracovníci továrny na výrobu stejnojmenných sušenek jim prý před lety v dopise děkovali za výbornou propagaci jejich výrobků.

„Problém je v tom, že ta písnička je trochu o něčem jiném,“ bavil publikum vtipnými historkami a průpovídkami skvělý kytarista a zpěvák.

Ze zvučného hlasu paní Hanky šel chvílemi až mráz po zádech. Za léta, strávená na pódiích, neztratil na své kráse ani za mák.

„Je nám s Hankou dohromady už 125 let,“ kulantně připomněl Petr, že už se sourozenecké duo do kategorie mládeže dávno neřadí. Také už má na svém kontě nespočet úspěchů.

Ulrychovi začínali v šedesátých letech s bigbeatem Atlantis. Nazpívali spolu celou řadu hitů a později se obrátili ke kořenům lidové hudby a starých příběhů včetně Nikoly Šuhaje loupežníka. To už s nimi hrála vynikající kapela Javory.

Hana získala zlatou a stříbrnou Bratislavskou lyru za písně Spoutej mě a Javory, spolu s bratrem byli oceněni časopisy Mladý svět a Melodie. Petr kromě zpěvu a skvělé hry na kytaru skládal hudbu k muzikálům, divadelním baladám a filmům, za což obdržel řadu domácích i zahraničních ocenění.