Výsledky jejich snažení mohou zájemci posoudit na závěrečných koncertech pro veřejnost. Setkání zpěváků a sbormistrů z nejrůznějších koutů republiky i zahraničí pořádá město Bělotín již po osmnácté.

Dirigenti se tam letos sjeli z Ostravy, Brna a Prahy.

„Cílem akce, která je určena amatérům, je umožnit širokou výměnu pěveckých a dirigentských zkušeností a navázání nových kontaktů,“ objevilo se na pozvánce.

Po celý týden je pro účastníky semináře připraven bohatý program. V sobotu, kdy akce začala, se zúčastnili Papučového bálu, v neděli si v Kelči poslechli Lektorský koncert Letní školy barokní hudby, v pondělí si prohlédli zajímavosti Hranic. V úterý je přivítaly Teplice nad Bečvou a v sobotu navštíví Lipník nad Bečvou.

Veřejně přístupný bude jejich čtvrteční koncert v sále hranické Besedy, na němž se od osmnácti hodin představí ti nejmladší.

Vkapli Svaté Barbory bude závěrečný koncert

„Závěrečný koncert se bude v pátek od devatenácti hodin konat v kapli Svaté Barbory v kasárnách generála Otakara Zahálky,“ informovala pozvánka.

V sobotu se pak mohou na veřejné vystoupení těšit v 15.30 hodin lidé z Lipníku nad Bečvou. Vyslechnout si ho mohou v tamním kostele svatého Františka Serafínského.

Osmnáctý ročník Bělotínského týdne zpěvu se koná pod záštitou zástupkyně veřejného ochránce lidských práv Jitky Seitlové, hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka, ministerstva kultury a za finanční podpory významné hranické firmy. Poprvé se ho v roce 1992 zúčastnilo více než čtyřicet zpěváků z okolí. Postupně k nim přibývali lidé z Německa, Rakouska, Holandska, Itálie, Švýcarska, Slovenska či USA.