VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hranicích je výborné publikum, říká režisér Devítky

Mají za sebou devět premiér, vznikli v roce 2009 a říkají si Devítka. Řeč je o ostravském divadelním souboru, který se už příští sobotu 10. února poprvé představí v hranické sokolovně.

1.2.2018
SDÍLEJ:

Hranickým se ostravské divadlo Devítka představí s komedií britského autora Raye Cooneyho Mayday.Foto: archiv divadla

„Vím, že v Hranicích je výborné publikum, které umí ocenit i amatéry. Tak doufám, že je nezklameme,“ řekl v rozhovoru režisér divadla Petr Rada. Hranickým se představí s komedií britského autora Raye Cooneyho Mayday. Začátek je v 19 hodin.

Co vás přivádí právě do hranické sokolovny?
Pro amatérská divadla bývá většinou problém sehnat "štaci", kde by mohli hrát svoje představení. Proto jsme využili svoji známost s principálem místního amatérského spolku Ventyl Kamilem Štroncerem a podařilo se nám domluvit možnost vystoupit v hranické sokolovně. Navíc, po návštěvách představení zmíněného divadla Ventyl vím, že v Hranicích je výborné publikum, které umí ocenit i amatéry. Tak doufám, že je nezklameme :-)

Jakou hru nám z Ostravy přivezete, na co se diváci mohou těšit?
Přivezeme komedii britského autora Raye Cooneyho s názvem Mayday, která se hrává i pod názvem 1+1=3. John Brown je londýnský taxikář, kterému se díky přísně dodržovanému harmonogramu daří tajit skutečnost, že má dvě manželky. Jednoho dne se mu však vinou malé nehody vše zhroutí a stane se předmětem horlivého zájmu místních policistů a novinářů. Rozjíždí se velký kolotoč lží…Jak dlouho už Vaše divadlo v Ostravě působí a kolik divadelních her odehrálo?
Divadlo Devítka vniklo v roce 2009, takže v letošním roce oslaví svoje kulaté deváté narozeniny. Doposud má za sebou 9 premiér, takže číslovka devět nás letos opravdu provází… Do dnešního dne se nám podařilo odehrát celkem 182 představení.

Je známo, že ochotnická divadla trpí zrychleným způsobem života i nespolehlivostí lidí. Jak je tomu ve vašem souboru?
Amatérské divadlo je pro všechny koníček, který, byť se to možná nezdá, tak zabere spoustu času. Proto je potřeba, aby ho dělali nadšenci, kteří jsou ochotni pro divadlo obětovat svůj volný čas. I nám se samozřejmě stává, že někdo již nechce pokračovat v divadelní činnosti - převážně z rodinných důvodů (např. narození potomka, přestěhování se mimo Ostravu atd.). Ale jinak musím konstatovat, že s tímto problémem moc nepotýkáme - vytvořila se parta lidí, kteří chtějí dělat divadlo a snaží se tomu podřídit svůj čas.


Co bývá pro režiséra největší problém?
Asi největším problémem bývá najít novou hru. Aby byla obsaditelná a aby si zahrálo co nejvíce zájemců. Taktéž se snažíme vždy najít nějakou hru, která není moc známá a nehraje ji skoro každé divadlo… jedinou výjimkou je sice právě hra Mayday, která se hraje hodně - ale oprávněně, neboť se jedná o opravdu výborný divadelní text. Samozřejmě velkým problémem pro režiséra bývá docházka účinkujících na zkoušky. Naštěstí tomu u nás moc nedochází, a když, tak je to z pochopitelných pracovních důvodů.

Pořádáte krajskou přehlídku Buchary, účastníte se i jiných přehlídek a soutěží. Jak si na nich vedete?
Kromě Bucharů jsou většinou ostatní přehlídky nesoutěžní… takže jediným měřítkem je ohlas diváků. A ten je naštěstí vždy velmi kladný a proto nás pořadatelé zvou i na další ročníky. Z Ostravských Bucharů jsme byli v minulosti dvakrát doporučeni na celorepublikovou přehlídku a několikrát vyhráli Cenu diváka. Ale ne vždy - aby si někdo nemyslel, že "domácí" to mají vždy jisté :-)
Takže bych tímto rád pozval diváky na letošní ročník Ostravských Bucharů, který se koná od 20. do 25. března v Kulturním domě v Ostravě-Michálkovicích. Letošní ročník bude velmi silný - přihlášeno je 12 účastníků. Chápu, že z Hranic se to možná zdá být daleko, ale je to šance nejen vidět mnoho kvalitních amatérských souborů, ale i možnost porovnat si své názory na představení s hodnocením odborných lektorů.

Předprodej vstupenek probíhá v kavárně U Mlsné kočky, v Městské knihovně a u členů Divadla Ventyl. 

Autor: Redakce

1.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2475 - Optometristé Optometrista - Hranice na Moravě.(22 000 Kč)

Optometristé Optometrista - Hranice na Moravě. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka/Optometrista , , Požadujeme:, , •VŠ vzdělání v oboru optometrie, •Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, •Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , •Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, •Vyšetření a měření zraku klienta, •Aplikace kontaktních čoček a jiné, •Poskytování poradenství zákazníkům, •Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, •Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , •Silné zázemí stabilní české společnosti, •Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, •Velkou podporu na počátku spolupráce, •Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, •Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, •Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledk. Pracoviště: Vaše optika - hranice na moravě, Galašova, č.p. 175, 753 01 Hranice 1. Informace: Martina Sedláková, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zedník(15 000 Kč)

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník, pomocné stavební práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, Přijmeme zedníka na zednické práce a pomocné stavební práce pro rekonstrukce našich budov., , Požadavky: , vyučení v oboru zedník nebo příbuzné činnosti, zkušenosti v oboru, pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email:farmaondrousek@seznam.cz;, - telefonicky na čísle 581 622 047 - p. Alois Ondroušek. Pracoviště: Farma ondroušek s.r.o, 753 53 Všechovice. Informace: Alois Ondroušek, +420 581 622 047.

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Zahradník(19 000 Kč)

Zahradníci floristé a květináři Florista/ka, aranžér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme:, samostatné floristy/ky. Vyučení ani praxe není podmínkou, spíše výhodou. Sami si uchazeče zaškolíme, pokud bude zaškolení probíhat v jiném městě, zajistíme a uhradíme ubytování. Je důležité, aby nový uchazeč měl cit pro barvu byl kreativní s estetickým vnímáním. Požadujeme základní znalost práce na PC (odeslat a přijmou email, vyplnit tabulku). , , Nabízíme:, Mzda je přepočítávána dle skutečné tržby prodejny a z toho zaměstnanci ještě k uvedené mzdě dostávají procenta. Významné prémie dostávají zaměstnanci také, pokud splní limit odpisů zboží. Výsledná mzda je maximálně motivační a bez finančního stropu. Mzdy zaměstnanců se pohybují mezi 16 a 20 tisíci korun v čistém. , , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: florcentrum@florcentrum.cz;, - telefonicky od 7,00 do 15,00 hod. v pracovní dny na čísle 736 473 456 - paní Hana Foltýnová. Pracoviště: Florcentrum foltýnová s.r.o. - pracoviště hranice, Družstevní, č.p. 2034, 753 01 Hranice 1. Informace: Marcela Foltýnová, +420 736 473 456.

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Zahradník(19 000 Kč)

Zahradníci floristé a květináři Florista/tka - aranžér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme:, samostatné floristy/tky. Vyučení ani praxe není podmínkou, spíše výhodou. Sami uchazeče vyškolíme, pokud bude zaškolení probíhat v jiném městě, zajistíme a uhradíme ubytování. Požadujeme cit pro barvu, kreativnost s estetickým vnímáním, základní znalost práce na PC (odeslat a přijmout email, vyplnit tabulku aj.)., , Nabízíme:, Mzda je přepočítávána dle skutečné tržby prodejny a z toho zaměstnanci ještě k uvedené mzdě dostávají procenta. Významné prémie dostávají zaměstnanci také pokud splní limit odpisů zboží. Výsledná mzda je maximálně motivační a bez finančního stropu., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: florcentrum@florcentrum.cz;, - telefonicky v pracovní dny od 7,00 do 15,00 hod. na čísle 736 473 456 - p. Marcela Foltýnová, , Místo výkonu práce: Kaufland Přerov, Lipnická 2996, Přerov.. Pracoviště: Florcentrum foltýnová s.r.o. - pracoviště přerov, Lipnická, č.p. 2996, 750 02 Přerov 2. Informace: Marcela Foltýnová, +420 736 473 456.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pondělí 19. února 2018

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

Požár skládky v Lipníku nad Bečvou

Hasiči likvidují požár skládky v Lipníku

Konečně! Cementáři se radovali po šesti prohrách. Skolili Jičín

Další zaváhání už nemohli připustit. Házenkáři Hranic doma v neděli přivítali Jičín. Po šesti soutěžních porážkách si Cementáři konečně připsali vytoužené vítězství a nelichotivou sérii ukončili.

On-line rozhovor s primářkou hematologie

Proč pořád neumíme na 100% vyléčit leukémii? Jak je těžké získávat dárce? Jaký zájem o práci s krví? Nejen na to se můžete ptát primářky Jany Pelkové z Hematologicko – transfuzního oddělení v Krajské nemocnici T. Bati a ve Vsetínské nemocnici. Otázky můžete pokládat již nyní, Jana Pelková vám bude odpovídat ve středu 21. února od 10 do 11 hodin na našem webu.    

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Předseda ČOV Kejval: Ledecká? Ona bude letos královnou olympiády

/ROZHOVOR/ Přijel na otočku z dějiště Olympijských her, aby v Ostravě a Brně zhlédl dění na Olympijských festivalech, jichž je duchovním otcem. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval hýřil dobrou náladou. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT