„Uvědomila jsem si, že šansony v Hranicích vlastně nikdo nezpívá. A tak jsme jednou při odpoledním hraní na terase zařadili do repertoáru asi šest písní Hany Hegerové. Následný úspěch u publika náš až překvapil," popisuje zrození myšlenky zpěvačka a zároveň kulturní referentka lázní Dáša Čočková.

Návštěvníci se dočkají výběru největších hitů, z nichž nebude chybět Vana plná fialek, Potměšilý host, Já ráda vzpomínám nebo Levandulová, při které v sále vzplanou levandulové svíčky.

„Chceme posluchače vtáhnout do atmosféry písní, šanson je tak trochu poezie, musí se umět prožít. Píseň Ukolébavka, kterou celý repertoár zakončíme, je vlastně báseň od Václava Čtvrtka. Řadu písní složilo slavné duo Horáček s Hapkou, je velká výzva zkusit je předávat publiku," vykládá s nadšením Dáša Čočková.

Doprovod na klavír zajistí Jakub Knápek, který mimo jiné působí v kapele Ládi Kerndla a v lázních hrává při nedělních vystoupeních v Janáčku. Šansonový večer dokoření ještě basou a zpěvem Miroslav Ryška. Premiéru jedinečného představení mohou všichni zájemci zhlédnout od půl osmé večer v sále Bečva.(vrb)