Na akci přišel také Dětský pěvecký sbor Sluníčko a žáci Základní umělecké školy Potštát. Ti společně brzy po úvodním slovu hlavní organizátorky Anny Musilové zazpívali za doprovodu klavíru několik koled.

Podmínky pro malé zpěváky však zřejmě nebyly úplně ideální. Místnost, do které se někteří návštěvníci zprvu ani nedostali, totiž téměř praskala ve švech.

„Myslím, že návštěva je absolutně výborná. Mile mě to překvapilo, i když je pravda, že na výstavě betlémů je tady vždycky plno,“ řekla hlavní organizárka Anna Musilová. Jak sama uvedla, páteční vernisáže se účastnila také spousta samotných autorů, kteří svá díla ukázali veřejnosti.

Nechyběl mezi nimi ani řezbář Miroslav Vincker, který vystavoval svá díla po celém světě. „Nejtěžší na tom všem je začít. Pak už se člověk takzvaně vyřeže. Důležitá je taky síla vůle,“ řekl umělec z Teplic nad Bečvou, který se tomuto řemeslu věnuje už dvacet let. Právě on byl mezi základní čtyřkou řezbářů, kteří své betlémy vystavovali i v prvním ročníku této každoroční akce.

V pátek se ale do galerie dostavili také jiní zhotovitelé. „Letos tady máme čtyřicet jedna vystavujících a devět kolektivních prací,“ upřesnila paní Musilová.

Zahájení sedmnáctého ročníku, se tedy po všech stránkách náramně povedlo. Ti, kteří se akce v pátek nezúčastnili, mají možnost vše napravit v dalších dnech. Výstava totiž potrvá přesně jeden měsíc, tedy až do 18. prosince.