V sobotu od 20 hodin se v mikulášské a hlavně rockové atmosféře Zámeckého klubu představí kapely Liveevil, Neřeš nebo Buqwice.

Ve čtvrtek 6. prosince proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí v Hranicích.

„Rozsvícení vánočního stromu proběhne v sedmnáct hodin. Poté na Masarykově náměstí vystoupí Hranický dětský pěvecký sbor pod vedením Taťány Jonasové," uvedl tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Čtvrteční program tím ale zdaleka nekončí. Podle dramaturga Městského kulturního zařízení Martina Kapka se veřejnosti představí také Mlynářská kapela s Františkem Kopeckým a od 18 hodin zahraje i revivalová kapela s názvem Status quo.

45 vánočních stánků

Vánoční atmosféru na hlavním hranickém náměstí v pátek 7. prosince od 14 hodin vyplní žáci ze Základní umělecké školy Hranice společně s dětmi z Domu dětí a mládeže Hranice.

„Očekává se zpěv, různé tanečky a vystoupení mažoretek. V šestnáct hodin pak zahraje také folková a country skupina Grýn. Ta páteční program uzavře," doplnil Martin Kapek. Právě ve čtvrtek a v pátek se na stejném místě uskuteční od 10 do 19 hodin vánoční trhy. Veřejnost si bude moci vybírat sortiment z celkem 45 stánků.

Vystoupí i Vlasta Redl

Jedním z vrcholů prosincového hudebního programu bude jistě vystoupení moravského zpěváka a skladatele Vlasty Redla s kapelou. Jeho fanoušci si mohou v kalendáři zatrhnout datum 11. prosince. Koncert v hranické sokolovně začíná tradičně v 19 hodin.

S Vánocemi bude spojený také projekt „Tančíme o Vánocích", při kterém zahraje ve čtvrtek 20. prosince v prostorách Zámeckého klubu tandem Bronislav Ludmila a Martin Foltýnek.

Koledy a Bach

Přímo na Štědrý den jsou v Hranicích naplánovány hlavně koledy. Jako obvykle i letos bude po městě znít vánoční hudba z nástrojů Hranického žesťového kvarteta, které před 15 hodinou zahraje na Masarykově náměstí a přibližně v 15.30 vystoupí v lokalitě U Kostelíčka. O půl hodiny později rozveselí také Domov seniorů v Hranicích a zhruba v 16.30 zahraje i na místním hřbitově.

Hlavní vánoční koncert vypukne na 1. svátek vánoční v kostele Stětí sv. Jana Křtitele od 16 hodin. Na programu budou skladby z díla Bacha, Telemanna, Händela nebo Frescobaldiho. Veřejnost se ale může těšit také na silvestrovský program. Na poslední den v roce se v letním kině od 16 hodin chystá promítání animovaného filmu s názvem Velká vánoční jízda. Po skončení snímku následuje klasický táborák a silvestrovský ohňostroj.