„Netradiční šibřinky pořádáme v obci už popáté. Každý rok se snažíme přijít s něčím novým, aby program nebyl, jak se říká, okoukaný,“ řekla předsedkyně Klubu seniorů ve Vlkoši Ivana Hudečková.

Proč se letos místní seniorky nechaly zlákat reklamou, vysvětluje jedna z členek klubu a zároveň kronikářka obce. „Reklamou jsme obklopeni ze všech stran. Ten nápad vlastně vznikl tak nějak spontánně. Pořád jsme nevěděly, s čím letos pobavit. Pak jsem ale potkala známou, která pracuje v Hanácké kyselce. Hned mě napadlo, že bychom mohly propagovat kyselku. Potom k tomu přibyly mobilní telefony a další věci, které se v dnešní době zviditelňují reklamou,“ prozradila Svatava Měchurová.

Vlkošské seniorky sklidily se svým programem velký úspěch. „Přijeli jsme sem z Přerova. Byli jsme tu i loni a moc se nám to líbilo. Tancovačky na vesnicích mají úplně jiný šmrc než ve městě,“ svěřili se jedni z návštěvníků - manželé Pavlicovi z Přerova.

Vlkošské důchodkyně, které se v minulosti proslavily coby mažoretky, se v netradičních maskách proháněly po parketu a svůj program završily písničkou s úsměvným textem.

„Jako mažoretky jsme vystupovaly naposledy v polovině loňského roku. Možná se k tomuto vystoupení znovu časem vrátíme, protože jsme s ním sklízely velké úspěchy. Teď však připravujeme moravskou besedu, se kterou bychom měly vystupovat v červnu v našem polském partnerském městě. Už máme dokonce zakoupenou látku na kostýmy a jedna z našich členek se co nevidět pustí do šití,“ prozrazuje šéfka klubu Ivana Hudečková.

A tento plán není jediný. O vlkošských seniorech je totiž známo, že jejich aktivita nezná hranic. Tamní klub vznikl před sedmi lety a stále si drží početné členství. V současné době v klubu působí více než sedmdesát důchodců. Přitom nejstarší má přes devadesát let. „Začátkem června pořádáme opět vepřové hody a letos nás opět čekají nějaké zájezdy a další aktivity,“ řekla závěrem Hudečková.