Lákavý program nabízí hrad Helfštýn, kde se od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí koná tradiční akce s názvem Velikonoce na hradě.

„Součástí budou ukázky řemesel, která si budou moci návštěvníci také sami vyzkoušet. Malérečky představí různé techniky zdobení kraslic, košíkář z proutí vyčaruje dekorační předměty a chybět nebude ani paličkování či drátkování,“ přiblížil kastelán hradu Jan Lauro. Prodejní stánky zaplní travnatou plochu druhého nádvoří a nabídnou dřevěné hračky, keramiku nebo včelařské produkty.

O zábavu se postará Studio Bez kliky se svým představením pro celou rodinu, nabídkou her a soutěží, kterými v průběhu prodlouženého víkendu oživí zákoutí na několika místech hradu.

„V sobotu dopoledne zahraje cimbálová muzika Okybača a na Velikonoční pondělí kolem poledne potěší vystoupení dětského folklorního souboru Maleníček,“ upřesnil. Kvůli stavebním úpravám se ale návštěvníkům místo společenského oblečení bude hodit spíše něco vycházkového a lidé se nějaký čas neobejdou ani bez pevné obuvi.

Na své si přijdou i lidé, kteří zavítají do Dřevohostic. Na Bílou sobotu provede od 17 hodin návštěvníky místního zámku Bílá paní a zábavnými scénkami ji doprovodí ochotníci.

V Kojetíně oslaví v sobotu od 16 hodin Velikonoce netradičním Dubňálesem, na kterém zahrají kapely různých žánrů - od hip hopu až po metal.

Přerovské Horní náměstí bude hostit neděli dopoledne velikonoční jarmark Hody, hody, doprovody. Program odstartuje v 10 hodin vystoupením dětí ze Střediska volného času Atlas a Bios.

Od 11.30 hodin bude patřit pódium skupině historického šermu Valmont a o hodinu později zahraje Rabussa.

„Soubor Haná Přerov předvede od 14 hodin praktické ukázky pletení tatarů a v 15.30 hodin navodí atmosféru starých časů skupina historického šermu Markus M. V 16.30 zakončí sváteční program koncert skupiny Fleret,“ přiblížil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Lidé se mohou těšit i na jarmareční stánky, ukázky lidových řemesel a zejména děti určitě ocení domácí zvířata.