Na pódiu se během více jak deseti hodin vystřídalo celkem osm kapel. Jako první se posluchačům představila mladá kapela Devon. Poté následovaly skupiny Hádramašmátrá se svým punkfolklorem, rockový George a rock-metalové Psycho radio.

„Jsem tady poprvé a líbí se mi tu. Nejvíce mě tu dneska zaujala kapela Psycho radio. Bezva hudba a super zvuk,“ zhodnotil festival Petr ze Skaličky.

Známé hitovky Bílá velryba, Nosím černý brejle či Zejtra mám spustil kolem devatenácté hodiny se svou kapelou Michal Hrůza. Hned po něm nastoupil zpěvák a hudební skladatel Ondřej Hejma se svou kapelou Žlutý pes, který svými peckami Modrá, Sametová nebo Žlutej pes rozhýbal většinu publika.

„Můj velký obdiv patří pořadatelům, kteří dokázali, že na tak malý louce vystupují špičkové kapely. Jste nejskvělejší publikum!“ vzkázal do davu Ondřej Hejma.

Tomu se tak na BestFestu zalíbilo, že odmítal opustit pódium a rozvášněným posluchačům servíroval jeden přídavek za druhým.

„Pan Hejma to rozparádil a vůbec se mu nechtělo od nás odjet,“ řekl s úsměvem pořadatel Václav Marek.

Kolem třiadvacáté hodiny se nad výletištěm spustil asi dvacetiminutový déšť, který ale naštěstí další průběh festivalu nikterak neohrozil. Rockoví fanoušci si dále vychutnali skladby skupiny Kabát v podání jejich revival kapely ze Slovenska a metalový nářez skupiny Vitacit s Láďou Křížkem.

Poslední avizovaná formace Traktor na BestFetu summer v Rouském již kvůli časovému skluzu nevystoupila.

„Podle ohlasů byli lidi velmi spokojeni. To jsme moc rádi. Zase jsme se oproti předešlým ročníkům snažili ledasco vypilovat. Bohužel návštěvnost značně ovlivnila předpověď přívalových dešťů a bouřek,“ dodal Marek.