„Je to výborná klavíristka a zpěvačka, což v Hranicích určitě také potvrdí. Často účinkuje na výletních lodích ve Skandinávii, kde ji doprovází i seskupení Joe After Trio. I to tady bude hrát," řekl hranický trumpetista Bronislav Ludmila, který se publiku na zmíněném zářijovém koncertu rovněž představí.

Joyce Hurley se narodila do hudební rodiny a jako nadějná klavíristka studovala na umělecké škole v Detroitu, později v Carolině i v australském Sydney. Vzdálené krajiny jí nejsou žádnou překážkou. Vystoupila také například v Singapuru.

Ani do hranického regionu nepřijede tato černošská zpěvačka poprvé. Její tvorba v minulosti nadchla například pořadatele Evropských jazzových dnů v Hranicích, kteří rodačku z amerického Chicaga na každoroční jarní hudební událost pozvali v roce 2007. Vloni se zase představila na festivalu Blues nad Bečvou v Přerově.

Její hudební album je naplněno koncerty a vystoupeními z různých zemí světa. Kromě skandinávských zemí účinkovala v Polsku, Německu, Švýcarsku, Řecku či Rusku.

Vstupenky na blížící se hranické vystoupení jsou k dostání v předprodeji v restauraci Stará střelnice a v prodejně T-Mobile na Masarykově náměstí za 150 korun. Pro pozdější zájemce pak budou za dvě stovky k dispozici přímo na místě koncertu.