Výstava nese příznačný název Vyrobeno pod povrchem. Pro Zbrašovské jeskyně přitom není pořádání výstav žádnou novinkou, první se zde konala v roce 1981.

„Výstav jsme zde měli mnoho, umělci zde předvedli nejrůznější materiály. Sklářské výstavy však probíhají teprve druhým rokem. Překvapilo mě, že ač je Jaroslav Koléšek sklář, představil zde velikou škálu různých materiálů,“ prozradila vedoucí správy Zbrašovských aragonitových jeskyní Barbora Šimečková.

Kromě skla zde totiž návštěvníci mohou vidět i díla z betonu, kamene, umělé hmoty. Vystavená díla vznikla speciálně pro tuto expozici.

„Inspiroval mě samotný prostor jeskyní. Rozhodoval jsem se, jestli vybrat věci, které už jsem měl, ale nakonec jsem udělal věci přímo pro tento prostor, pro tuto událost,“ prozradil Jaroslav Koléšek.

„Překvapilo mě to spojení jeskyní se sklem a vůbec ostatní artefakty. Toto je má první výstava zde, ale musím vřele doporučit. Spojení jeskyně a umění je jedinečné,“ komentovala vernisáž návštěvnice Jana Borovská.