Autorka začala malovat více než před dvaceti lety. „Když jsem byla na mateřské dovolené, začala jsem malovat kraslice. To mě drželo dvacet let. Pak mně ty malé skořápky začaly padat z rukou, a tak jsem si řekla, že zkusím něco většího,“ prozradila ke své tvorbě Ludmila Kočišová.

Z počátku malířka zkoušela malovat různá zátiší nebo staré Hranice, nebylo to ale ono. „Svoji tvorbu jsem konzultovala s místním malířem Jaroslavem Jakubcem, který mi ochotně poradil. Řekl mi, ať se držím krajinek,“ zavzpomínala autorka olejomaleb, která sama uznává, že jí tato oblast sedí. Navíc Hranice považuje za velmi krásné a zajímavé město.

V obrazech, ze kterých vyhlíží známé dominanty Hranic, autorka bravurně zachytila i malebné okolí s tajemnými zákoutími, která dodávají obrazu nejen zajímavý úhel pohledu, ale člověk si jich ani běžně nevšimne.

„Je to nádherné, jsem hranický rodák a třeba tady v Kropáčově ulici jsem dlouhá léta bydlel. Obrazy mě velice potěšily, vyvolávají ve mně krásné vzpomínky,“ řekl s obdivem obyvatel domova Lubomír Filip.

S jeho slovy souhlasili i ostatní návštěvníci výstavy z řad obyvatel hranického Domova seniorů. „Pro naše obyvatele se snažíme situovat výstavy přímo u nás v domově. Chceme i těm imobilním seniorů zajistit veřejný a kulturní život,“ uvedla vedoucí úseku odborných doplňkových sociálních služeb hranického Domova seniorů Milada Hýžová.

Výstava bude ve společenském sále hranického Domova seniorů ke zhlédnutí do pátku 23. listopadu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika