Životnímu prostředí je na celém světě věnován pátý červen. Hranická radnice jej také nechtěla nechat bez povšimnutí a pozvala všechna předškolní i školská zařízení k uspořádání výstavy.

Každý, kdo účast přijal, musel vymyslet výtvarný projekt na téma ochrany životního prostředí. „Vyrobili jsme strom života a podílela se na něm celá školka. Ti nejmenší otiskli do jeho lístků své ruce, ti starší namalovali kolem stromu postavičky a ti, co chodí do výtvarného kroužku, nakreslili do každého květu obličej,“ popsala společné dílo dětí z MŠ Míček jejich učitelka Pavlína Rorečková.

Základní škola Struhlovsko přispěla na výstavu mimo jiné pyramidou z PET lahví nebo sluncem z umělohmotných vršků.

Fotografiemi stromů z areálu nemocnice vyzdobily svůj panel studentky zdravotnické školy a přírodniny přinesla do dvorany mládež ze školy lesnické. „Výstava je hodně rozmanitá. Líbí se mi,“ pochválila ji učitelka ZŠ 1. máje Vilma Saktorová.

Její žáci se do akce zapojili rovněž a v pátek si přišli do dvorany prohlédnout i ostatní exponáty.

„Když něco ve škole děláme, tak si říkáme, proč to děláme. Pokud to tak probíhá i na ostatních školách, jakože si myslím, že ano, pak takové akce určitě mají smysl,“ konstatovala Saktorová.