Výstavní prostory Caffe Art Gallery, jak se galerie nazývá, se na Masarykově náměstí návštěvníkům poprvé otevřely ve čtvrtek 20. března.

Při premiérové vernisáži se lidé kochali barvami plastik a svítících prací Miloše Šedivého.

Otevření galerie i osobního setkání s autorem děl se zúčastnilo několik desítek hostů.

„Miloš Šedivý je autorem plastik a svítících děl, které v tomto sklepním prostoru vyniknou. Je to velice zajímavý a kreativní člověk," řekla galeristka Pavlína Havranová před zahájením čtvrteční vernisáže.

„Právě jeho jsem chtěla představit jako prvního autora, i když si myslím, že ho lidé v Hranicích ještě moc neznají," dodala.

Ve čtvrtek zahájená výstava potrvá do konce května a veřejnosti bude přístupná každý den od sedmi do sedmnácti hodin.

Po této expozici představí svá díla i Bořek Šípek.

„Toho už veřejnost určitě lépe pozná. Pan Šípek by tady vystavoval celou sérii skel v průběhu června," řekla galeristka s tím, že také Bořek Šípek se vernisáže zúčastní osobně.

Pavlínu Havranovou, která pochází z nedalekého Spálova, inspiroval k otevření galerie Tomáš Gardian Mikulík, jenž provozuje podobnou galerii ve Vítkově na Opavsku.

„Pavlína se v tom jednoduše zhlédla. Viděla, jak jsem spokojený, když organizuju takovéto vernisáže, a myslím, že podobný pocit chce zažít taky. Samozřejmě jí to přeju," uvedl Tomáš Gardian Mikulík.