Na výstavě, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 11. června v Slavnostní zámecké síni, budou k vidění nejen fotografie a archivní materiály týkající se Židů žijících v Přerově, ale také například předměty, které se vztahují k židovským tradicím a náboženským rituálům.

„Návštěvníci se budou moci seznámit s celou řadou židovských tradičních svátků a zvyků, které jsou s nimi spojené. Sbíhat sliny se jim jistě budou nad zajímavými recepty židovské kuchyně a vyzkouší si také "svatbu“ pod chupou, což je židovský svatební baldachýn," láká na výstavu její kurátorka Kristina Glacová.

Vernisáž výstavy zahájí v Slavnostní zámecké síni prostějovská skupina Rut, která návštěvníkům muzea představí tradiční židovské tance. „Vystavené exponáty pocházejí ze sbírek Muzea Komenského v Přerově, z Židovského muzea v Praze a z fondů Okresního archivu v Přerově,“ dodala Glacová.

V rámci výstavy pořádá muzeum cyklus přednášek o židovské kultuře, které se uskuteční v Korvínském domě v Přerově.Výstava bude k vidění v Malém výstavním sále přerovského zámku a potrvá do 23. srpna. Pro veřejnost je otevřeno od úterý do pátku od 8 do 17 hodin a od soboty do neděle od 9 do 17 hodin.

Cyklus přenášek

  • Židovské zvyky v úterý 7. července v 17 hodin - přednáší Petr Paoušek
  • Tajemství židovské kuchyně v úterý 21. července v 17 hodin - přednáší Miriam Havelková
  • Cestování Izraelem v úterý 4. srpna v 17 hodin - přednáší Petr Skopal

Všechny přednášky se konají v Korvínském domě na Horním náměstí v Přerově